Z POHÁDKY DO POHÁDKY – TÁBOR 2023

04. 08. 2023

V pondělí ráno jsme navštívili pohádkovou babičku, která nám pověděla zajímavý příběh. Do chaloupky za ní přišel sám král a byl moc smutný. Pohostila ho tedy a vyslechla si co ho trápí.

V pohádkovém království se dějí podivuhodné věci: Šípková růženka se nechce za žádnou cenu probudit, Červená karkulka zabloudila v lese a ztratila dort a kytičku pro babičku, Vodník Kebule unesl vílu Amálku a nechce ji pustit a Marušce se nedaří uprosit 12 měsíčků, aby jí v zimě vykouzlili fialky, jahody a jablíčka pro macechu a sestru Holenu. Král požádal babičku o pomoc, ta poprosila nás a my s nadšením pomoc přislíbili.

Ještě toho dne jsme se rozdělili do tří skupin, které jsme si pojmenovali: Rampelníci, Měsíčci a Rákosníčci. Zahráli jsme si hry abychom se lépe poznali a vytvořili trička, která nás odliší od obyčejných lidí.

Druhý dne jsme se vydali do Čech pod Kosířem zachránit Šípkovou Růženku. Cestou k červené věži, kde Růženka spala, jsme museli splnit spoustu náročných úkolů, přesvědčit zlou sudičku, aby nás pustila dál a nakonec vymyslet způsob, kterým Růženku probudíme. Všechno jsme úspěšně zvládli a po hostině jsme se šli podívat do muzea kočárů, abychom si mohli představit jak se v té době asi cestovalo.

Ve středu za námi přišla Červená karkulka. Byla celá smutná, že jde za babičkou s prázdným košíčkem a bála se jít sama přes les. Tak jsme se pustili do práce. Upekli jsme dort, vytvořili krásnou kytici a potom jsme se vydali do lesa kde nás čekaly úkoly a číhal na nás zlý vlk. Trošku jsme se báli, ale nakonec jsme Karkulku k chaloupce zdárně doprovodili. Babička byla moc ráda, že nás vidí a o výborný dort se s námi podělila. To byla dobrota:-)

Ve čtvrtek nás čekalo mokré dobrodružství. Vyrazili jsme do Modré u Velehradu, kde jsme potkali vodníka Kebuleho, který se vychloubal, že unesl vílu Amálku a chtěl si ji nechat ve svém rybníku. To jsme nemohli dopustit a proto jsme se s ním dohodli, že vílu Amálku vyměníme za hrníčky s dušičkami. Rozběhli jsme se po louce kde se nám podařilo nasbírat dostatečné množství dušiček na to, aby nám Kebule, ač dost neochotně, Amálku vrátil. Potom jsme si sní všichni zatancovali vílí taneček a vydali se podívat do vodního světa, abychom věděli, jak to u vodníka doma může vypadat.

Ani jsme se nenadáli a už tu byl poslední den. Tentokrát jsme pomáhali hodné Marušce, kterou zlá macecha a sestra Holena posílaly k dvanácti měsíčkům. Uprosili jsme měsíčky, aby Marušce vyčarovali jaro, léto a podzim a všichni jsme poctivě sbírali fialky, jahody a jablíčka, aby jich měla dost a doma ji pochválily. To se ale nestalo a chamtivá Holena s macechou se vydaly do lesa, kde umrzly. Maruška zůstala v chaloupce sama, poděkovala nám za pomoc a za odměnu nás pozvala na zmrzlinu:-)

Odpoledne přišel k babičce do chaloupky pan král. Byl šťastný, že se nám podařilo dát všechny pohádky zase do pořádku, ocenil nás řádem moudré sovy a pasoval na rytíře.

A to byl konec pohádky. Unavení a plní zážitků jsme se rozešli zpátky ke svým domovům.

Děkujeme všem dětem za účast, kolegyním za spolupráci, panu školníkovi Tomášovi za  rekvizity, paním kuchařkám za skvělou stravu a všem kdo nám s táborem pomáhali:-)

Příští rok se budeme těšit:-)

Autorka článku: Pavlína Borovičková

Autorky fotografií: celý kolektiv

Překlad do znakového jazyka

Z pohádky do pohádky – Tábor 2023