Adventní výlet do zámku

13. 12. 2017

V pondělí 11. prosince 2017 jsme se hned zrána rozjeli autobusem do nedaleké Náměště na Hané, kde na nás na zámku čekalo moc příjemné a do Vánoc zahalené dopoledne s názvem „Kouzlo Adventu“.

Děti se seznámily s tradičními zvyklostmi Adventu i samotných Vánoc, s pohádkou „O líném Honzovi“, ze které na nás doslova vyskočil drak. Nebýt Honzy, který pohotově zareagoval, nevím nevím, jak by to s námi dopadlo. Poté si děti mohly vlastnoručně nazdobit svoji baňku a na závěr nás ještě čekala moc milá výstava betlémů, andělů a řemeslných výrobků.

Příjemně unaveni, pohlazeni na duši jsme se vraceli zpátky do naší školky na oběd. Úžasné kreativní předvánoční dopoledne strávené na zámku v Náměšti se již pomalounku stává tradicí v našem nabitém prosincovém programu. Není divu! Vždycky nás tak nějak přinutí zpomalit, nadechnout se a vnímat všechny ty tajemné vůně blížících se Vánoc.

Zkrátka Advent není hra Na honěnou. Jeho původní význam je “očekávání“. Přejeme Vám všem, ať také Vy naleznete v době adventní čas na zklidnění, ztišení a nalezení důležitého.

Autorka příspěvku a fotografií: Mgr. Marie Pečivová