Březen na internátu

01. 04. 2019

Protože byl březen měsíc čtenářů, děti měly možnost představit ostatním jejich oblíbenou knihu i v rámci čtenářského klubu na internátu. Navázali jsme tak na projektový den, který proběhl ve škole. Zaměřili jsme se na společné i individuální čtení a vyprávěli jsme si o našich oblíbených knižních hrdinech. Oblíbenou aktivitou se stalo vyprávění příběhů podle obrázků, čímž se rozvíjí fantazie dětí a také rozšiřuje jejich slovní zásoba. Někteří z nás využili slev v knihkupectví a pořídili si knížku, kterou si vybrali sami nebo s pomocí vychovatelky. 

V březnu jsme dále na internátu, kromě projektového týdne a návštěvy Sbírkových skleníků Flora, všichni společně vyrazili na bowling, kde jsme si užili perfektní zábavu.

Během výtvarného kroužku jsme tvořili jarní výzdobu z papíru a zapojili jsme se do soutěže Naše škola k 125. výročí založení školy.

Osm expozic zajímavé inspirace pro výběr budoucího povolání jsme  viděli v galerii Šantovka. V galerii Caesar jsme si prohlédli sochy z laminátu a barevné pryskyřice v rámci výstavy Světlo a stíny.

Za hezkého počasí jsme chodili na vycházky v okolí školy a do parku. Upekli jsme si pizza šneky z listového těsta, po kterých se hned po vychladnutí doslova zaprášilo a nezbyl ani drobeček.

Autorka příspěvku: Mgr. Petra Dostálová

Autoři fotografií: vychovatelé