Březen ve školce

02. 04. 2022

Od prvního březnového dne jsme se těšili na jaro a po všech stránkách jsme se na něj připravovali. Sněhové vločky a klauni z únorového maškaráku museli uvolnit místo nové jarní výzdobě – ptáčkům, ovečkám, kytičkám.

Také venku jsme se rádi nechávali zlákat březnovým sluníčkem a už jsme připravovali zahrádku i záhonek na jarní sadbu a setí. Ale protože za okny vládlo zatím ještě docela chladno, zaseli jsme si fazole i vevnitř ve školce do své vlastnoručně ozdobené „minizahrádky“ v zavařovací sklenici.

V březnu nás jednou navštívila naše pohádková babička Liduška a tento měsíc jsme také zasvětili knihám. Zjišťovali jsme, jaké máme ve školce, děti si donesly své oblíbené knížky z domu, některé třídy si vyrobily své knížky, Ovečky si týden „žily jako v pohádce“ – a to doslova. S První pohádkou – „Princeznička na bále“ doputovaly až do cvičné kuchyňky, kde si společně připravily bramborové šišky. Mňam! Také jsme zavítali do nejbližší knihovny a byli jsme se podívat, kde se knížky prodávají.

Jaro nás lákalo ven, a tak jsme uskutečnili i několik výletů – do ZOO, do parku, do grygovského lesa, na Svatý Kopeček.

Díky ochotě maminky jedné naší holčičky, paní Dítě jsme se zapojili do přípravy aukce, která nám má pomoci sehnat peníze na nová kola a koloběžky. Zkrátka jaro je tu! Zimo, na shledanou v prosinci😊

Autorka příspěvku: Mgr. Marie Pečivová

Autorky fotografií: pedagogičtí pracovníci MŠ

Překlad do znakového jazyka