Dopis ředitelky školy dětem

11. 05. 2020

                                                                                                                                        Olomouc 20. 4. 2020

Milé děti a žáci, ahoj kamarádi!

Poprvé ve svém životě píši dopis dohromady všem dětem z celé školy. Ze školky, ze základní školy a ze střední školy. Je to pěkný pocit. Věřím, že mnozí si dopis už přečtete sami, ostatním jej přečtou rodiče, nebo s vámi mrknou na stránky, kde bude dopis ve ZJ viz níže.

A abychom to čtení nezapomněli, abychom se naučili něco dalšího, abychom co nejvíc pomohli mamince, tatínkovi, babičce, dědečkovi, je třeba co nejvíce a co nejlépe plnit úkoly, které vám posílá paní učitelka. Že se Ti teď zrovna nechce? Ale ostatní děti úkoly splní. A co Ty? Kdy se to naučíš?

Vždycky, když se učíš Ty, učí se také všichni Tvoji kamarádi doma se svými rodiči, sourozenci, někteří dokonce sami. A když Ty si hraješ nebo pomáháš mamince, paní učitelka pracuje, aby Ti vymyslela prima hry, učení, malování. Víš přece, jakou má paní učitelka radost, když se Ti něco podaří. Udělej jí radost i teď, když nejsi ve škole a učíš se doma v kuchyni nebo v pokoji. Vždyť paní učitelku máte přece všichni tak moc rádi. A víš co, když si budeš chvíli samostatně malovat, číst si, učit se, psát, maminka zatím udělá svou práci a potom si spolu budete hrát nebo půjdete ven.

Taky je dobré, když pomůžeš mamince nebo babičce, tatínkovi, dědovi či sestřičce nebo bráchovi. Můžeš nám o tom říct, namalovat obrázek, můžeš se pochlubit. Protože pomáhat umí jen opravdu šikovný kluk nebo holka, který může po prázdninách jít se svými spolužáky do vyšší třídy.

Slyšela jsem, že je mezi námi kamarád, který svému mladšímu sourozenci moc pěkně pomáhá. Vím to od paní učitelky. Mám radost. Posílám velikou pochvalu! Je vás takových víc? Napište mi.

Kamarádi, všichni, kdo doma pomáháte, čtete si, malujete, děláte úkoly a hry, které vám posílá paní učitelka, vy všichni mi děláte velikou radost. Už se těším, až mi o tom budete povídat. A věřím, že to budou všechny děti z celé školy.

                                           Ahoj ve škole

                                                      teta Martina

Dopis dětem ve znakovém jazyce