Duben na internátu

03. 05. 2018

Jaro naplno převzalo svou vládu, příroda se v dubnu konečně probudila. Během procházek jsme se seznamovali s prvními jarními květinami, učili jsme se poznávat stromy, rostliny a bezobratlé živočichy pomocí pracovních listů z badatelského batohu, který jsme si zapůjčili z našeho školního kabinetu EVVO.

Vydali jsme se na jezero Poděbrady, které se nachází nedaleko Olomouce v chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví. Prošli jsme si naučnou stezku, osvěžili jsme si nohy ve vodě vyhřáté od sluníčka a hráli jsme si na louce.

Nadále jsme chodili na vycházky do města, parku a rozária.  Kamarádi ze školní družiny a školního klubu nám ukázali několik hřišť poblíž školy, na která se rádi vrátíme. Cvičili jsme jógu, hráli jsme míčové hry na školním hřišti, užívali jsme si teplé počasí na zahradě. Při pálení čarodějnice nás sice překvapilo aprílové počasí, ale díky ochotné paní kuchařce jsme si nakonec na špekáčcích pochutnali.

Věnovali jsme tvoření jarních motivů v keramické dílně, vykreslování mandal, tvoření motýlů pomocí lisu Big Shot a modelování z plastelíny. Se zahraničními studenty jsme skládali origami. Navštívili jsme výstavu historických vozidel v OC Olympia.

Pro děti z internátu nastal po chladných měsících čas obnovy sil při každodenních venkovních aktivitách, sportování a využití krásného počasí pro relax.

Fotografie z našich aktivit naleznete ve Fotogalerii.

Autorka příspěvku a fotografií: Mgr. Petra Dostálová