Dubnové školkování

15. 04. 2021

V pondělí 12. dubna 2021 se již poněkolikáté za uplynulý rok znovuotevřely brány naší školy a školky po nuceném uzavření kvůli šíření nemoci covid 19. Po dlouhých šesti týdnech můžeme zpět!! Hurááá!!!

Zase nás sice čekalo něco úplně nového – totiž pravidelné testování všech zaměstnanců i dětí dvakrát týdně, ale poslední dobou jsme toho už museli zvládnout mnohem víc nečekaného, takže i s tímto možná trochu nepříjemným faktem jsme se, myslím, všichni se ctí utkali.

U některých dětí zase nějaký ten den trvalo, než se znovu zadaptovaly na prostředí i režim školky, ale i to jsme zvládli.

Do konce dubna jsme se snažili dohnat všechny resty z období, kdy byla školka zavřená a tradičním tématem tohoto měsíce pak byla doprava.

Takže jsme vyráběli lodičky, které jsme pak pouštěli v parku na rybníce, proháněli jsme se na kolech a koloběžkách na školní zahradě, Ovečky se pokoušely o výrobu ručního papíru a nutno říci, že se jim to krásně povedlo. Mašinky si vyrobily svoji vlastní knihu a všichni pak pečovali o záhonky, seli semínka hrášku a ředkviček.

Jsme šťastní, že zase můžeme být ve školce a spolu😊.

Autorka příspěvku: Mgr. Marie Pečivová

Autorky fotografií: pedagogičtí pracovníci MŠ

Překlad do znakového jazyka