Dvě v jednom

15. 11. 2018

I tak by se dal nazvat náš výlet do Náměště na Hané, kam jsme s naší školkou putovali v pondělí 12. listopadu 2018. Spojili jsme totiž dvě pěkné akce do jednoho výletu.

Nejprve jsme potřebovali splnit již tradiční a milou povinnost uspat broučky před přicházející zimou. Děti z každé třídy si své broučky připravily z nejrůznějších přírodnin již v předcházejícím týdnu, a pak jsme jim společně jeli do lesa postavit domeček. Uložili jsme je do mechových postýlek, zakryli listím a s kytarou zazpívali „Mravenčí ukolébavku“. Nakonec jsme jim zamávali, popřáli klidný spánek a slíbili, že s jarem je přijedeme probudit.

Poté jsme vyrazili k místnímu vlakovému nádraží, kde už na nás v malé zvířecí farmě čekal pan farmář Josef. To byl zážitek!! Najednou jsme se octli mezi stádem mlsných koz a bečících oveček. Pan farmář nám ukázal králíky i holuby, mezi námi pobíhaly volně slepice i prasátka. Zvířátka jsme tak mohli poznat doslova všemi smysly. Pan farmář nám o všech svých kamarádech popovídal a my jsme jim zase na oplátku darovali nějaké dobrůtky – suché pečivo i jablíčka.

Cestu zpátky do školky jsme absolvovali vláčkem a to byl pro většinu dětí také nevšední zážitek! A že těch zážitků za jeden den bylo!!!

Autorka příspěvku a fotografií: Mgr. Marie Pečivová