Jarní topolanské setkání

21. 05. 2026

Na podzim nás navštívily žákyně topolanské střední školy se svými vychovatelkami. Setkání bylo natolik příjemné, že jsme si slíbili další společné setkání – tentokrát u nich. A sliby se mají plnit, to ví přece každý, proto jsme s radostným očekáváním ve středu po obědě nasedli na autobus č. 26 směr Topolany.

Po srdečném přivítání jsme si prohlédli prostory školy včetně internátu a keramických dílen. Budova se nachází v zeleném prostředí, kde nás naši žáci, topolanští absolventi, provedli zahradou plnou květin, keříků a stromů. Příjemnou atmosféru dotvářel altánek s fontánou. Zkrátka jako doma.

Společně jsme si venku užili krásné odpoledne. Tančili jsme na oblíbené písničky, vyzkoušeli střelbu z luku, zahráli si badminton nebo basketbal. Nechybělo ani povídání o všem možném a smích.

Pochutnali jsme si na špekáčcích, ovocném salátu či domácí bábovce, které s láskou připravily naše paní kuchařky. Příjemnou atmosféru navíc podtrhovalo slunečné počasí a krásně rozkvetlá zahrada.

Odpoledne uteklo velmi rychle a při loučení jsme měli radost, že jsme prožili tolik hezkých chvil. Naše přátele z Topolan jsme pozvali na blížící se Zahradní slavnost v naší škole, a tak věříme, že se brzy znovu setkáme.

Text: Zdeněk Bujňák, vychovatel

Foto: vychovatelé SŠ