Listopad na internátu

30. 11. 2018

V rámci pravidelných výtvarných setkání děti z internátu pečlivě připravují výrobky, které si budete moct zakoupit ve stánku s punčem Dobré místo pro život 12. prosince na Horním náměstí.

Pomocí lisu big shot tvoří jmenovky na dárky a dekorativní zapichovátka do květináče. Ubrouskovou technikou zdobí baňky z kartonu a tvoří drobnou keramiku.

A co dál se na internátu dělo v listopadu?

Kromě projektového týdne, ve kterém jsme se zaměřili na výtvarné aktivity spojené s Halloweenem, pouštění draků a přípravu dobrot ve cvičné kuchyňce, jsme se pravidelně věnovali pohybu a to nejen venku na čerstvém vzduchu během vycházek za olomouckým streetartem. Centrum města se pomalu před našima očima měnilo ve vánočním duchu. Zúčastnili jsme se skupinového tance v rámci akce FTK UPOL s názvem Roztančená Olomouc na Horním náměstí. Intenzivní příprava se nám vyplatila, proto jsme si spolu s ostatními mohli zatleskat.

Navštívili jsme výstavu To nejlepší z Československa v Olomouc City. Zavzpomínali jsme si, jaké domácí spotřebiče měli kdysi naši rodiče a prarodiče. Čtenáři z klubu byli na Ololodi a v Pevnosti poznání. Těmto akcím jsme věnovali samostatné příspěvky, stejně jako projektovému týdnu Halloween.

Zaměřili jsme se i na přísun vitamínů a připravovali jsme si ovocné saláty. Pochutnali jsme si i na banánu s domácím tvarohovým pribináčkem. Byli jsme na turistickém výletě v Radíkově. Když nevyšlo počasí na aktivity venku, hráli jsme míčové hry a cvičili jsme jógu. Protože už je venku opravdu zima a večery jsou dlouhé, nastal ten pravý čas slavnostně poskládat stolní fotbálek, který nám škola pořídila za sběr elektroodpadu. Nejradši bychom ho hráli pořád, ale advent klepe na dveře. Je pomalu na čase udělat těsto na perníčky, vyzdobit internát, zopakovat si říkanky pro Mikuláše, vyrobit ptáčkům krmítka, napsat dopis Ježíškovi a vymyslet program na besídku. Nebojte se, nebude to žádný shon. Vše máme pečlivě naplánované.

Naše nejoblíbenější období v roce je tady. Buďme k sobě milí, rozdávejme úsměvy a dobrou náladu. Ta je nad všechny dárky.

Chceme toho hodně stihnout. Takže konec psaní a jdeme na to.

 

Fotografie z aktivit si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.

 

Autorka příspěvku: Mgr. Petra Dostálová

Autorky fotografií: Mgr. Petra Dostálová, Bc. Nikola Beranová