Loučíme se s předškoláky

01. 07. 2020

Poslední odpoledne tohoto zvláštního školního roku, v úterý 30. června 2020, jsme se sešli s našimi předškoláčky a jejich rodiči a rodinnými příslušníky na zahradě školy, abychom se s nimi mohli rozloučit.

Jako mávnutím kouzelného proutku se z našich devíti předškoláků stali školáci. Po slavnostním zahájení paní ředitelkou a vedoucí učitelkou MŠ děti paní ředitelka pasovala na školáky.

Je to neuvěřitelné, každým rokem žasneme stejně a každý rok jsme stejně překvapené, jak z těch našich „dětiček, miláčků, broučků, mravenečků, …“, se kterými jsme strávili rok, dva, tři, někdy dokonce čtyři, vyrostli velcí školáci. A jelikož letošní tablo předškoláků bylo jedno velké mraveniště, museli nejprve naši „mravenečci“ prokázat, že už se lecčemu naučili, že už toho spoustu zvládnou a že už zkrátka patří do velké školy. Takže jejich prvním úkolem bylo sesbírat po zahradě školy barevná písmenka a sestavit z nich naléhavý vzkaz: “Škola volá.“ Poté se všichni „mravenci“ sesedli pospolu do kruhu a za doprovodu kytary a nejrůznějších rytmických nástrojů vybírali písničky z jukeboxu na přání. Posledním úkolem bylo prolézt mravenčím tunelem a vylézt na pařez, kde je paní ředitelka tím opravdovým kouzelným proutkem pomyslně přivítala ve škole. Děti dostaly pro vzpomínky na tento jejich důležitý den placku a také knížku a malý dárek na památku z MŠ.

Poté se s nimi rozloučily všechny tety, které vedly pravidelné odpolední aktivity, děti obdržely diplomy, odměny a také všechny své výtvory. Závěrem jsme si všichni pochutnali na osvěžujícím ovocném dortu, který pro všechny upekla Maxíkova maminka. Moc děkujeme!!!

Všem školáčkům přejeme, aby nezapomněli na to důležité, co se ve školce naučili a také aby se jim ve škole dařilo a líbilo, aby v ní našli nejen dobré kamarády a fajn učitele, ale i všechno to, co je bude zajímat, bavit a co budou v životě potřebovat.

Autorka příspěvku: Mgr. Marie Pečivová

Autorka fotografií:   Mgr. Lenka Šmerdová