Loučíme se s předškoláky

02. 07. 2022

Hu húúú. Hu húúú!

Tak nějak opět zahoukal vláček někde v zatáčce za naší školkou a nevím proč, ale zase nám všem tetám ze školičky připadalo, že to bylo teskně, jakoby naposledy….

Stejně jak se točí kola vlaku, tak nezastavíme ani ta pomyslná kola času, který je neúprosný. Školkový čas se naplnil i našim malým milým předškolákům a ti už po prázdninách nasednou do jiného vlaku. Do vlaku, který má směr „základní škola“.

V úterý 28. června 2022 jsme se v odpoledním čase s našimi předškoláčky rozloučili. Celkem sedm dětí ukázalo svým rodičům a rodinným příslušníkům, co vše se naučilo ve školce a jak už jsou připraveni na školu. Tentokrát jsme se rozhodli, že když kvůli téměř dvouletým kovidovým opatřením neměli rodiče těchto našich dětí moc možností proniknout na půdu MŠ, aspoň při rozloučení jim představíme, jak probíhaly každodenní odpolední činnosti. A tak po nezbytném přivítání všech paní vedoucí učitelkou i paní ředitelkou, přijel vláček s tetami i dětmi. Děti nejprve spolu s tetou Ivetou Kubíčkovou, která vede ve školce každý čtvrtek odpoledne grafomotorické činnosti, předvedly, jak zvládají opičí dráhu plnou překážek, poté se rozdělily do dvou skupinek a spolu s rodiči tvořily stejně jako každé úterý s tetou Marcelou Bardyovou ve výtvarných činnostech tentokrát nádherně na pohled „osvěžující zmrzlinu“ nebo s tetou Pavlínou Borovičkovou. U tety Páji děti tvoří každou středu z keramiky a tentokrát z hlíny společně vytvořily jak jinak než vláček s vagónky. Na závěr děti rodičům předvedly, v jaké herce se promění každé pondělí v dramatických činnostech s tetou Lenkou Sečkovou. Dnes děti zahrály pohádku „O veliké řepě“.

Po velkém aplausu, který sklidili malí herci, následovalo samotné pasování dětí na školáky. Každý – teď už školák obdržel od tet památeční placku, ale i pytlíček s knihou a drobnými dárečky na památku. Teta Nika Jungová připravila z fotografií dětí nádhernou prezentaci, u které nezůstalo ani jedno oko suché.

Naposledy „pac a pusu“ a vyjíždíme!!! Hu húú!

Potkáme se v září, ale to už na sebe budeme mávat přes skleněné dveře, které vedou do školy😊.

Naše milé děti, ať se Vám nejen ve škole, ale i v dalším životě daří, potkávejte samé dobré lidi a nezapomeňte na školku. Vždyť slovy spisovatele Roberta Fulghama „všechno důležité pro život jsme se naučili v mateřské školce“.

Autorka příspěvku: Mgr. Marie Pečivová

Autorka fotografií: Mgr. Lenka Šmerdová

Překlad do znakového jazyka