Mazlíčkový den

17. 11. 2018

Ve čtvrtek 15. listopadu 2018 se naše mateřská školka proměnila v jeden velký zvěřinec. Tedy ne že by se ten den děti chovaly jako zvířátka, ale přivítali jsme ve školce zvířecí miláčky, které chováme doma.

Navštívila nás fenka Luisa, se kterou si děti mohly pohrát – házely jí gumový talíř a Luisa aportovala. Její paničky jsme se ptali, co má ještě Luisa kromě hry ráda, co jí, pije, jak se o ni stará. Sami jsme si pak zahráli hru „Na pejska hlídače“, abychom si vyzkoušeli, jak je pejsek dobrý hlídač a pomocník lidí.

Poté nás navštívil křeček Piškot, který nám ukázal, jak skvěle „umí řídit“ svou kouli. Děti viděly, jak je křeček rychlý a šikovný. Poté za námi přišlo morče Jájin a tomu jsme pro změnu zase pomáhali hledat různé druhy ovoce a zeleniny, které má rád. Přiletěl mezi nás ještě poštovní holub, kterého si děti také mohly pohladit a obdivovat odlesky barev jeho peříček. Děti si vyzkoušely, jaké to je předávat „poštu“ – utvořily dlouhou řadu a kelímky si předávaly porci zrní.

Čekal na nás ještě králík Richard, který dětem ukázal, jak se rád proskočí. Nakonec si děti s pomocí tety Pavlínky po delší době znovuobnovily akvárium s rybičkami – společně do něj zasadily rostlinky, nalily vodu a nalovily rybičky. O ty se teď budeme ve školce pravidelně starat.

Setkání se zvířátky se dětem moc líbilo. Dozvěděly se toho hodně o jejich potřebách, mohly se jich dotknout a poznat, jak které zvířátko umí dávat „svým lidem“ radost.

 

Autorka příspěvku: Mgr. Marie Pečivová

Autorka fotografií: Bc. Michaela Móriová