Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš…

07. 12. 2019

Ve čtvrtek 5. prosince 2019 nejen naši školku navštívil Mikuláš se svojí početnou družinou andělů a čertů. Mikulášova návštěva budí téměř u všech dětí velký respekt! Vždyť Mikuláš je vysoký pán s ještě vyšší čepicí a berlou a má kouzelnou knihu hříchů i dobrých skutků, takže o nás ví vlastně skoro všechno. Navíc jeho pomocníci jsou nadpozemsky krásní a usměvaví. Z té jeho druhé poloviny družiny jdou ruku v ruce obavy a u leckterých i strach úplně spontánně. Rachtající řetězy a letos i plně připravený kotel na saních, pytle i samotní chlupatí a černí čerti jsou postrachem pro každého hříšníka. A ruku na srdce: kdo z nás aspoň někdy nezazlobí? Takže jestli po této návštěvě neskončí v pekle, si nemůže být jistý vůbec nikdo!

Všechny děti ale zvládly překonat strach a všechny dokonce předstoupily před samotného Mikuláše, aby mu zazpívaly písničku nebo řekly básničku. Každý si pak s úsměvem odnášel balíček s dobrotami.

No a s Mikulášskou družinou je to podobně jako se slavným krysařem – rádi je vidíme přicházet, ale ještě raději je vidíme odcházet. Tak se těšíme zase za rok, svatý Mikuláši! A slibujeme, že se budeme snažit polepšit!

Autorka fotografií: Iveta Kubíčková

Autorka příspěvku: Mgr. Marie Pečivová