Mise školka ukončena

30. 06. 2021

V závěru každého školního roku nás čeká slavnostní, ale i emočně velice náročné odpoledne. Loučíme se s našimi velkými předškoláky a v jedné jediné chvíli se z nich pasováním stanou malí školáci.

V pondělí 28. června 2021 jsme se spolu s rodiči a všemi rodinnými příslušníky potkali na zahradě školy. Letošní rok byl, jak všichni víme, poznamenaný pandemií a jelikož i výuka ve školce probíhala distanční formou a částečně i online díky moderním technologiím, loučení s předškoláky jsme tematicky pojali ve stylu robotů.

Děti rodičům a všem přítomným musely dokázat, že jsou do školy připravené. Společně pomohly spravit rozbitého robota, poznaly a spočítaly všechny jeho části, rozhýbaly jej písničkou, zatančily tanec „Kabely a dráty“. Všem ukázaly, že školka už jim dala vše, co mohla. Řečeno jazykem robotů: „Mise školka ukončena. Započít misi škola!“

Paní ředitelka tak mohla postupně všechny děti pasovat na malé školáky. Ti pak díky Nadačnímu fondu školy dostali malé dárky a také knížku na památku.

Brány školky tak letos opouští jedenáct malých školáků.

„Ahoj, děti a ať se Vám nejen ve škole daří!“

Autorka příspěvku: Mgr. Marie Pečivová

Autorka fotografií: Mgr. Lenka Šmerdová

Překlad do znakového jazyka