Návštěva Zoubkové víly

08. 04. 2024

Ve čtvrtek 4. dubna 2024 proběhla dlouho očekávaná návštěva Zoubkové víly v zubní ordinaci. Pan zubař a paní sestřička přivítali děti s úsměvem a připravili pro ně řadu úkolů a zajímavostí.

Děti se nejprve naučily, jak správně pečovat o zuby. Pan zubař a paní sestřička jim ukázali správnou techniku čištění zubů kartáčkem, aby předešly vzniku zubního kazu. Na modelu si děti vyzkoušely správné pohyby kartáčkem a dozvěděly se, na co vše během čištění zubů nezapomenout.

Měly také možnost vyzkoušet si roli zubaře i pacienta. Seděly na zubařském křesle a procvičovaly kontrolu zubů. Pan zubař jim ukázal všechny nástroje, které používá, a ujistil je, že se jich nemusí obávat.

S paní sestřičkou děti rozdělovaly potraviny na ty, které jsou pro zuby prospěšné, a na ty, které by měly konzumovat s mírou. Dozvěděly se, že ovoce, zelenina a mléčné produkty jsou pro zuby nejzdravější, zatímco sladkosti a slazené nápoje by měly být omezeny.

Na konci programu navštívily děti s panem doktorem dveře, za kterými bydlí Zoubková víla. Ačkoliv jsme vílu nezahlédli, každý si odnesl dárek v podobě barevného kartáčku, nálepek a zubní pasty.

Návštěva byla nejen edukativní, ale i zábavná. Děti se dozvěděly, jak se starat o své zuby, získaly nové dovednosti, zážitky a úsměv na tváři, o který se teď budou svědomitě starat.

Autorka příspěvku: Mgr. Michaela Kudrnová

Autorky fotografií: tety z mateřské školy

Návštěva Zoubkové víly