Projektový den „Celé Česko čte dětem“

23. 02. 2019

Ve čtvrtek 21. února 2019 k nám do školky dorazili pejsek s kočičkou se svojí pohádkou „Jak pekli dort“.

Nejprve dětem celou pohádku zahráli. Nutno podotknout, že děti pomáhaly míchat, přidávat do dortu všelijaké dobroty a taky se možná těšily, že až dort vychladne, tak jej společně s pejskem a s kočičkou budou moci i ochutnat. Ale to by nemohl přijít ten zlý pes, který všechen dort pejskovi, kočičce i dětem snědl! Však se taky, chudák, vytrestal! Pořádně ho bolelo břicho.

Děti se rozhodly zlému psovi pomoci. Jak? Všechny potraviny rozdělily na ty zdravé, ale i na ty nezdravé. Poté se pak snažily pejskovi sebrat jeho oblíbené kosti, které si pečlivě hlídal u svého pelíšku. Nebylo to nic jednoduchého, ale dětem se to nakonec podařilo.

Dalším úkolem bylo zjistit, jaké dobroty jsou postupně schovány v pytlíčku. Ale pozor! Pouze čichem. Jak voní buřt, jak tvarůžek, káva nebo česnek? Zkoušeli jsme si, jaký šikovný čumáček má pejsek. Nakonec si děti vymalovaly obrázek pejska a kočičky.

Bylo nám s našimi milými kamarády – pejskem a kočičkou dobře. A věřte nebo ne, zázraky se nedějí jen v pohádkách! Ten den, i když jsme to s paními kuchařkami nedomlouvali, dostaly všechny děti u oběda jako dezert malinkatý dortíček. Mňam! Takže nakonec jsme se toho dortu přeci jen dočkali!

Autorka fotografií: Bc. Růžena Floderová

Autorka příspěvku: Mgr. Marie Pečivová