Projektový den „Celé Česko čte dětem“ – pohádka „O ztracené rukavičce“

24. 02. 2017

Kvůli vysoké nemocnosti dětí na konci ledna jsme se k této moc milé pohádce dostali až nyní. Jde o další pohádku, kterou jsme zařadili                     do celonárodního projektu „Celé Česko čte dětem“ a navíc její příběh koresponduje s tematickým plánem MŠ.

Dramatizace pohádky se zhostily všechny paní učitelky i asistentky a proměnily se tak na lesní zvířátka: jelena, lišku, vlka, zajíce i medvěda. Děti byly dějem pohádky i výkony všech tet nesmírně zaujaty.

Poté následovalo cvičení, kdy se i všechny děti na chvilku proměnily ve zvířátka a běhalo se, skákalo… Některé děti v dnešní době možná ani netuší, jak se taková rukavice plete, ale naštěstí jim to teta Maru ukázala a i děti si to mohly tak trošku vyzkoušet, když si každý svou rukavici „upletl“ papírovou. Děti si tak procvičily grafomotoriku.

Díky pohádce jsme se mohli více dozvědět o lesních zvířátkách, které vystupují v příběhu – např. čím se živí, jak vypadají jejich stopy… V závěru projektového dne jsme se naučili zimní básničku, se kterou pak děti ještě ve skupinkách pracovaly.

Celé dopoledne s pohádkou se moc hezky vydařilo. Již nyní se těšíme na další!!!

Autorka příspěvku: Mgr. Marie Pečivová