Projektový den „Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky“

03. 05. 2017

Opět jsme po měsíci přivítali ve školce sokolíka Pepíka. Děti už ví, že jak do školky přilétne kamarád Pepík, bude se cvičit. A také se na to moc těší.

Tentokrát s námi kromě Pepíka cvičila jen opička Hanička, která se specializuje na obratnost, takže jsme cvičili na lavičce, na žebřinách na žíněnkách, ale třeba i na trampolíně. Nejstarší děti se seznámily se švédskou bednou a odrazovým můstkem.

Některé disciplíny byly dětem známé a děti úkol zvládly spolehlivě. To si pak do svého sešitku mohly nalepit nálepku. Jiné dovednosti je třeba ještě pořádně trénovat. Získat nálepku za splněný úkol tak mohou děti do konce června. A pokud se to nepodaří, nic se neděje, vždyť nám jde hlavně o to, aby děti pohyb bavil a aby se v jednotlivých dovednostech postupně zlepšovaly.

Jako pokaždé závěr cvičení patřil veverce Věrušce a jejím grafomotorickým úkolům. Vycházíme totiž z toho, že jak se pořádně rozhýbou velké svalové skupiny, jsou ty menší – potřebné např. pro správný úchop tužky – lépe připravené.

Celé cvičení se nám moc hezky vydařilo, bylo velice intenzivní a dětem se líbilo. Takže brzy zase přileť, sokolíku Pepíku.

Autorka příspěvku: Mgr. Marie Pečivová
Fotografie pořídila: Naděžda Bohatová