Projektový týden BARVY PODZIMU

18. 10. 2018

Organizátor

Mgr. Petra Dostálová

 

Doprovod

Bc. Nikola Beranová, Mgr. Richard Spurný, Mgr. Kamila Nováková

 

Zúčastněné skupiny

Internát – I., 2., 3., 4., 5. výchovná skupina

 

Cíle

Získání a rozvíjení vědomostí vztahujících se k tématu podzim.

  • pozorování změn v přírodě a jejich popis,
  • znalost druhů ovoce a zeleniny,
  • výlet do lesa spojený s procházkou,
  • poznávání stromů podle listů a plodů,
  • vědět, jak se bránit nachlazení,
  • vyzdobit si klubovny podzimními dekoracemi,
  • sportovní den.

Časová dotace

Přípravná fáze: 4 hodiny.

Projektovému týdnu jsme se věnovali 15. 10. – 18. 10. 2018 v odpoledních hodinách a 4. 10. 2018, kdy jsme navštívili podzimní etapu Flory Olomouc.

 

Průběh projektového týdne

Na úvod projektového týdne jsme se seznámili s jeho plánem a cíli. Během vycházky do parku jsme se zaměřili na pozorování změn v přírodě a na jejich popis. Sbírali jsme kaštany a listí. Navštívili jsme podzimní přehlídku ovoce a zeleniny na výstavišti Flora. Obdivovali jsme výsledky celoroční práce zahrádkářů i nápaditě vydlabané dýně, ochutnali jsme výborná sladká jablka.

V lese na Sv. Kopečku jsme se učili určit druhy listnatých stromů podle listů a plodů. Jehličnaté stromy jsme poznávali podle šišek. Nejvíce nám pomohly pracovní listy zapůjčené z našeho školního kabinetu EVVO. Vytvořili jsme si podzimní výzdobu z přírodnin a zvířátka z kaštanů.

Připomněli jsme si, jak se bránit nachlazení a chřipce nejen vhodnou pestrou stravou bohatou na vitamíny, ale i přiměřeným oblékáním a sportovními aktivitami.

Projektový týden jsme zakončili hrami na školní zahradě. Pracovali jsme s pomůckami EVVO. Hledali jsme dvojice barevných listů a obrázků. Zahráli jsme si pexeso zaměřené na poznání stromů. Jezdili jsme na koloběžkách, věnovali jsme se míčovým a jiným hrám.

 

Závěr

Příroda hýří barvami a pomalu se začíná připravovat na zimu. Děti si zábavnou interaktivní formou zopakovaly druhy ovoce a zeleniny v rámci podzimní etapy Flory, v lese poznávaly stromy. Vyzdobily si klubovny podzimními dekoracemi z nasbíraných přírodnin. Připomenuly si, jak se bránit nachlazení a užily si sportovní den. Zkrátka vychutnaly si krásu barevného podzimu a načerpaly nejen vědomosti, ale i energii na blížící se sychravé počasí.

 

Fotografie z projektového týdne naleznete ve Fotogalerii.

Autorka příspěvku: Mgr. Petra Dostálová

Autorky fotografií: Mgr. Petra Dostálová, Bc. Nikola Beranová