Projektový týden BUĎ FIT!

15. 02. 2018

Organizátor projektu

Mgr. Petra Dostálová

 

Doprovod

Mgr. Richard Spurný, Bc. Lucie Kučerová

 

Zúčastněné skupiny

Internát – I., 2., 3., 4. výchovná skupina.

 

Cíle

  • Popsat zdravý životní styl (pravidelný denní režim, sport a pohyb, odpočinek).
  • Poznat zdravé a nezdravé potraviny i nápoje.
  • Posílit pozitivní postoje ke zdravému životnímu stylu včetně hygienických návyků.

Časová dotace

Přípravná fáze: 2 hodiny.

Aktivitám jsme se věnovali 12. 2. – 16. 2. 2018 v odpoledních a večerních hodinách.

 

Průběh projektového týdne

V zimě nás často přepadají různá onemocnění, my jim však nechceme dát šanci. Proto jsme se v tomto týdnu zaměřili na to, jak být stále fit. Každé odpoledne jsme vyrazili na dlouhé procházky spojené se cvičením na posilovacích strojích a závodech v běhu. Svou kondici jsme prověřili na středeční túře na sv. Kopečku, kde jsme si po procházce lesem protáhli svá těla na lesním hřišti.

Se zdravím jde ruku v ruce také hygiena, proto jsme si zopakovali důležitost mytí rukou a čištění zubů. Nezapomněli jsme ani na pravidelnou zdravou stravu a pitný režim. Vyrobili jsme plakáty, na kterých jsme třídili zdravé a nezdravé potraviny.

 

Závěr

Během projektového týdne jsme se zaměřili na prevenci onemocnění, vhodnou pravidelnou stravu, pitný režim a hygienické návyky. Věnovali jsme se skupinovým pohybovým a sportovním aktivitám na čerstvém vzduchu. Připomenuli jsme si důležitost přiměřeného oblékání i obuvi vzhledem k počasí a ročnímu období. Zjistili jsme, jak být fit po všech stránkách. Odnesli jsme si poznatek, že je důležité o sebe pečovat a využívat volný čas aktivním způsobem.

Fotografie z akce naleznete ve Fotogalerii.

 

Autorka příspěvku a fotografií: Mgr. Petra Dostálová