Projektový týden HURÁ K VODĚ!

13. 06. 2019

Organizátorka projektu

Mgr. Petra Dostálová

 

Doprovod

Mgr. Nikola Beranová

 

Zúčastněné skupiny

Internát – I., II. výchovná skupina.

 

Cíle

  • Vyzkoušet si hry a plavaní v přírodním koupališti na plaveckém bazéně.
  • Znát zásady bezpečného chování.
  • Vědět, jak předcházet úrazům.

 

Časová dotace

Přípravná fáze: 1 hodina. Aktivitám jsme se věnovali 10. 6. – 14. 6.  2019 v odpoledních a večerních hodinách.

 

Průběh projektového dne

Děti z internátu si v horkém červnovém počasí užívaly příjemné dny u vody. V rámci příprav na prázdniny jsme uspořádali projektový týden s názvem Hurá k vodě. 

Plavání v přírodním prostředí jsme si vyzkoušeli na jezeře Poděbrady. Zároveň jsme se učili hledat vhodný vstup do vody. Zopakovali jsme si, že do jezera nesmíme skákat ani plavat tam, kde nedosáhneme.

Další dny jsme navštívili plavecký bazén a dětské brouzdaliště. Děti byly poučeny, jak předcházet uklouznutí a úrazům na skluzavkách, schodech a tobogánu. Při hře v brouzdališti si našly spoustu kamarádů a výborně se bavily.

Omrkli jsme kvalitu vody v rozáriu a shodli jsme se, že pro koupání není dostatečně čistá. Možnost osvěžení jsme tedy využili na naší školní zahradě v bazénku.

 

Závěr

Učíme děti v praxi, jak se mají vhodně chovat, aby si pobyt u vody užily a měly z něj pouze krásné zážitky. Zaměřujeme se na vhodné hry, styl plavání, předcházení úrazům a nepříjemným zážitkům, které plynou z rizikového chování. Nejdůležitější zásadou pro děti je pamatovat si, že do vody se chodí pouze se souhlasem rodičů pod jejich dohledem, nebo s člověkem, kterému to rodiče dovolí a to i kdyby je lákali starší kamarádi. Při hraní a plavání jsme mysleli na odpočinek ve stínu, pitný režim a vhodnou svačinu. Dětem se u vody moc líbilo, proto k ní zase brzy vyrazíme.

 

Fotografie z akce naleznete ve Fotogalerii.

 

Autorka příspěvku a fotografií: Mgr. Petra Dostálová

Projektový týden – Hurá k vodě!