Školka na výletě

18. 06. 2021

Tak konečně! Dlouho očekávaný a hlavně dětmi vyhlížený den „D“ nastal. Ve středu 16. června 2021 vyrazila školka na výlet. A každá třída se vydala jinam.

Zajímá Vás kam a co jsme prožili? Tak račte vstoupit do naší fotogalerie😊.

Mašinky

se vydaly do Náměště na Hané. Už cesta autobusem byla pro mnohé děti dobrodružstvím. U zámku za kapličkou jsme zblajzli svačinku a pak už jsme pádili ke koníčkům. Hodná teta Bohdanka nám představila své kamarády poníky a dovolila nám je namasírovat, načesat a dokonce vyčistit kopýtka! Za odměnu nás pak Sunnynka (tak se bílý poník jmenoval) povozila na zámecké louce u lesa. To byla paráda!!!

To ale nebylo všechno!!! Čekalo nás další překvapení. Náhodou jsme objevili fáborkovou stezku, která nás přivedla až k pokladu. Po cestě lesem, jsme ale museli splnit několik úkolů. Všechny jsme zvládli a poklad nalezli!! Jupííí!

Po malém občerstvení jsme se vydali jinou lesní cestou k tetě Maru na zahradu, kde jsme si všichni společně opekli buřtíky. Mňam!! Obdivovali jsme tetiny morčátka a ještě jsme si stihli chvilku poběhat po zahradě s balonem a poválet sudy z kopce. A pak už jsme spěchali na vlak do Olomouce za maminkami a tatínky, abychom jim mohli všechny ty krásné zážitky popovídat.

Autorka příspěvku: Mgr. Marie Pečivová

Ovečky

se rozhodly, že si na svém výletě užijí všeho, co mají moc rády – přírodu, les, vodu, jízdu vlakem a pikniková zastaveníčka.

Proto padla volba na vlakovou expedici do Domašova nad Bystřicí. Cestu vlakem jsme si moc užili, protože bylo pořád co pozorovat, o čem si povídat a po příjezdu jsme se vydali vstříc lesnímu dobrodružství. Při prozkoumávání lesa jsme objevili vysoké skály, různé rostliny, brouky, ptáky a v řece i hejna ryb. Dokonce jsme jednu „nebezpečnou, peřejemi zmítanou😊“ říčku také hrdinně přebrodili a ocáchali se v ní. A nepodcenili jsme ani svačinková a obědová zastaveníčka, díky kterým jsme vždy nabrali sílu na další putování. Výlet jsme zakončili výborným nanukem a prohlídkou velikánského místního traktoru. A už ve vlaku jsme přemýšleli, kam bychom se rádi podívali příště, protože naši expedici se nám podařilo naplnit na 100% 😊.

Autorka příspěvku: Mgr. Lenka Šmerdová

 

Sluníčka a Kytičky

Výletníci ze tříd Sluníček a Kytiček se vydali autobusem směr Kaprodrom. Malebné místo pod korunami stromů nám poskytlo útočiště před horkým sluncem. Děti si ze svých baťůžků vybalily pamlsky a dobrůtky, které hojně zapíjely (pitný režim se dodržovat musí!). Po občerstvení zvedly hlavičky a uviděly lanové centrum, které hrdinně několikrát zvládly. Menší děti zlákalo pískoviště, kde stavěly tunely a nádherné hrady. Houpačky a prolézačky – to byla také paráda!

Cestičkou kolem rybníku jsme v tichosti, což dětem i tetám dělalo opravdu velký problém, pozorovali rybáře, kačenky a spoustu kvákajících žabek. Cesta nás dovedla do klidové zóny s velkými kameny (menhiry), které nám skvěle posloužily při hře na schovávanou. Vyčerpaní výletníci se museli posilnit vydatným obědem, ale nechali si ještě místečko na slíbeného nanuka. Toho si vybral a koupil každý sám.

Při čekání na autobus na zpáteční cestě nám každý předvedl svou taneční sestavu. Unaveni, ale šťastni a s úsměvem na tváři, jsme se vrátili do MŠ.

Autorky příspěvku: teta Marcelka a teta Leni

Autorky fotografií: pedagogičtí pracovníci MŠ

Překlad do znakového jazyka