Tak už nám to opět začalo

15. 09. 2018

První měsíc letošního školního roku máme za sebou. V naší školce jsme jej odstartovali s nemalými změnami.

Jako každý rok nás opustili kamarádi, ze kterých se přes prázdniny stali školáci a naopak jsme s novým školním rokem přivítali děti zcela nové.  V současné době máme ve školce 23 dětí, z toho 7 děvčátek, z čehož máme velikou radost. Děti jsou rozděleny do 4 tříd: Mašinka, Kytička, Sluníčko a Ovečka.

Od prvních chvil to ve třídách žije, pro některé děti je školka jejich první delší odloučení od maminky a nutno říci, že to všichni zvládli s noblesou a téměř bez slziček (děti i ty maminky).  Noví i ti stávající kamarádi společně prozkoumávají prostory školky i školní zahrady, zvykají si na režim, navazují nová kamarádství, ale také se učí nové věci.

A jelikož se jedná o nový školní rok, je potřeba také zcela nové věci. Čekají nás dopoledne ve snoezelenu nebo pravidelné aromaterapeutické programy. Pro předškoláky budou denně probíhat v době po obědě aktivity: výtvarné, dramatické, grafomotorické a keramika.

Také bychom chtěli více spoluprožívat s rodiči dětí. První třídní schůzka na zahradě školy spojená s opékáním buřtů již proběhla, ale určitě na nás čekají některá tradiční setkání – jako vánoční besídka, letos snad v novém kabátě, některá úplně nová – jako např. podzimní drakiáda s lampiónovým průvodem.

Zkrátka, těšíme se na všechno, co nás letos spolu čeká.

Autorka příspěvku: Bc. Veronika Králíčková

Autorky fotografií: Naděžda Bohatová, Mgr. Bohdana Štěpánová, Bc. Veronika Králíčková,  Bc. Jiřina Forétová