Vracíme se do školky

29. 05. 2020

Donedávna tak opuštěné a náhle ztichlé prostory naší MŠ v pondělí 25. května 2020 zase ožily!!! Už jsme se na sebe i na celou tu naši školku tolik těšili! To, co se v prožívání nouzového stavu zdálo v nedohlednu a snad i trochu neskutečné, ale co nám na druhou stranu dodávalo naději a víru, se konečně alespoň v nějaké zatím možné podobě naplnilo!!

Do školky se vrátily všechny tety i asi dvě třetiny dětí. S většinou ostatních dětí se potkáme až v září, nicméně stále s nimi zůstáváme ve spojení – pravidelné zasílání námětů a inspirace z MŠ pro práci s dětmi doma pokračuje a my – tety se moc těšíme na fotky i zprávy od dětí, které za námi do školky z nějakého důvodu ještě nemohou.

Ve školce jsme rozděleni do dvou naprosto oddělených skupin, které se nepotkávají, jen na školní zahradě na sebe z dálky vidíme a můžeme na sebe zamávat nebo něco zavolat. Sluníčka a Kytičky mají „hlavní stan“ v rozlehlejší třídě Oveček, v jejíž těsné blízkosti je k dispozici i ložnice, malá herna, logopedická místnost a sociální zařízení. Větší děti z Oveček a Mašinek, které již po obědě nespávají, tak využívají přední část školky s hernou. Moc děkujeme pánům školníkům, že pohotově vytvořili provizorní šatnu na chodbě SPC pro menší děti tak, aby se opravdu nemohly děti vůbec promíchat.

Provoz připomíná spíše už ten prázdninový, nicméně každý den hlavně dopoledne, se děti něčemu věnují – malují, cvičí, zpívají, … tak jako jindy. Pokud neprší, většina činností se odehrává venku, na školní zahradě. A hlavně, hrajeme si a jsme rádi, že jsme zase spolu!!!

Autorka příspěvku: Mgr. Marie Pečivová

Autorky fotografií: Mgr. Bohdana Štěpánová, Mgr. Lenka Šmerdová,
Bc. Jiřina Forétová, Iveta Kubíčková