Všichni spolu u stromečku

20. 12. 2019

jsme se sešli ve středu 18. prosince 2019. Jako každý rok před Vánocemi organizujeme vánoční besídku, která je ale hlavně setkáním dětí, jejich rodičů a blízkých, všech „tet“, vedení školy a dlouholetých přátel z řad vojáků.

Letos již po jedenácté nás navštívili přátelé vojáci, kteří každým rokem dobrovolně přispívají Ježíškovi na vánoční dárky pro naše děti.

Pro děti je to zároveň příležitost ukázat, jak jsou šikovné a co všechno se již naučily. Samozřejmě, že pod tíhou zodpovědnosti za zdařilost vystoupení, to pro mnohé znamená i nutnost překonat ostych a obavy. Ale i to je do života dobré umět a nutno říci, že společně se nám to zatím vždycky podařilo zvládnout.  Šťastné úsměvy a mnohdy i slzičky dojetí v očích maminek a vlastně všech zúčastněných nás o tom pokaždé přesvědčí.

Poté, kdy děti zazpívaly několik zimních písniček a koled, řekly pár vánočních básniček, se dostala na řadu smutná zvířátka, která kvůli sněhové nadílce neměla co jíst. Naštěstí jim s tím ale pomohly hodné děti z naší školky a postupně pro ně ozdobily stromeček zvířecími dobrůtkami – mrkvičkami, oříšky a jablíčky. Všechny třídy pak předvedly krátký program básniček, písniček a tanečků. Na závěr jsme za společného zpěvu koled přenesli Ježíška do jesliček.

Děti pak předaly svým rodičům, ale i přátelům vojákům přáníčka i malé dárečky, které si pro ně připravily. No a pak už zazvonil Ježíškův zvoneček. Kamarádi vojáci zřejmě kamarádí nejen s námi, ale i se samotným Ježíškem, protože najednou se před dětmi objevili s hromadou dárečků. Děti z nich měly obrovskou radost a samozřejmě, že si hračky hned musely vyzkoušet. A právě pro tuto chvíli (ale nejen pro ni) bych Vám přála, abyste k nám do školky mohli na besídku někdy zavítat. Protože od tohoto okamžiku už není mnoho rozdílů mezi malými a velkými. Dětmi se najednou stávají i všichni ti přítomní dospěláci a společně montují, stavějí, chytají rybičky, jezdí s autíčky, skládají kostky, atd. atd.

Stejně jako každý rok děkujeme přátelům vojákům za jejich dary, ale také všem maminkám, babičkám, které se postaraly o sladké pohoštění.

Vám všem pak celý kolektiv pedagogů MŠ přeje požehnané Vánoce v kruhu nejbližších a do nového roku 2020 jen vše dobré a zdravé nejen Vám, ale i všem Vašim drahým.

Autorka fotografií: Mgr. Daria Kubínová

Autorka příspěvku: Mgr. Marie Pečivová