Výlet do lesa ke krmelci a bobování na Svatém Kopečku

15. 01. 2017

 

Jupí!!! Tak nám letos sněhová královna přeje! Dokonce i na naší placaté Hané letos napadlo sněhu, že se i boby dají pořádně vyvětrat!

Hned jsme toho využili a vydali jsme se s dětmi na Svatý Kopeček. Naše kroky vedly nejprve ke krmelci, jelikož zvířátka jsou naši velcí kamarádi. A když je teď všechno pod bílou peřinou, moc na ně s dětmi myslíme. Ptáčkům chodíme pravidelně sypat do krmítka u školky, ale co ta lesní zvířata? Naštěstí jsme na ně mysleli již na podzim, když jsme chodili pravidelně sbírat kaštany a pak jsme je ve třídách trpělivě sušili. Teď přišla jejich chvíle!

Děti zvířátka obdarovaly kaštany, ale i mrkvemi a jablky. Sice se před námi naši huňatí kamarádi někam hodně dobře schovali, ale my jsme o nich věděli! Vždyť těch stop ve sněhu, co děti našly, bylo!!!

Když jsme vycházeli z lesa, hřál nás příjemný pocit z nádherné zimní procházky a také z jednoho dobrého skutku, který jsme učinili pro naše čtyřnohé přátele.

A pak přišla chvíle i na ony zmiňované boby! A že to byla bobovačka! Věřte nebo ne, ale zima nám u toho rozhodně nebyla!!!

Autor příspěvku: Mgr. Marie Pečivová