Září ve školce

01. 10. 2020

„Tak jsme se konečně dočkali!“ Takové zvolání by leckdo možná 1. září, na prahu nového školního roku a s právě zakončenými prázdninami za zády nečekal!!! Ale 1. září 2020 bylo jistě v mnohém výjimečné. Zvláště v tom, že s některými dětmi jsme se setkali kvůli koronavirové krizi bezmála po půl roce. Některé úplně nové děti jsme v naší mateřské školce přivítali vůbec poprvé. A že jich nebylo zrovna málo! Přibylo nám devět úplných nováčků a po několika letech máme také více holčiček. Skóre je 9:15, což nás také moc těší.

Také se trochu pozměnil i personál školky. V kolektivu „tet“ nám přibyly posily nové – dvě paní učitelky Mgr. Věra Vavřinová a Mgr. Veronika Jungová.

Jsme všichni rádi, že se život po jarním nouzovém stavu vrátil do relativního normálu, nicméně pár skutečností se liší. Určitě je třeba zvýšeně dodržovat přísné hygienické normy – jak ze strany rodičů, tak i ze strany personálu školky. Také děti jsou hned od počátku školního roku vedeny k přísnější hygieně. Bohužel se zřejmě pro letošek budeme muset rozloučit s pravidelnými návštěvami Divadla hudby, kam jsme jedenkrát do měsíce chodili moc rádi na pohádku. Abychom se vyhnuli dalším rizikům nákazy, také drobné výlety do okolí Olomouce, které byly realizovatelné díky MHD, nebudou nyní možné. Ale to nevadí! Vystačíme si s okolím školky a už nyní pro naše dětičky vymýšlíme i jiné způsoby, jak jim třeba kulturní i jiné aktivity zpřístupnit přímo ve školce.

Hned v druhém zářijovém týdnu jsme dětem zahráli pohádku „O dřevěném panáčkovi“ přímo v herně školky. Díky milému příběhu jsme si s dětmi ukázaly, jak se mají k sobě nejen ve školce chovat. Také jsme hodně využívali ještě hezkých a teplých slunečních dní vycházkami do okolí školky i na školní zahradě.  

Zkrátka a dobře, těšíme se na nové zážitky s kamarády ve školce.

Autorka příspěvku: Mgr. Marie Pečivová

Autorky fotografií: Mgr. Věra Vavřinová, Bc. Veronika Králíčková,
Mgr. Marie Pečivová