Ze školky do školy….

29. 04. 2019

S blížícím se koncem školního roku a s přicházejícím časem zápisu do základní školy začínáme i takto pociťovat atmosféru v naší školce. Čím dále častěji mluvíme s dětmi o „veliké škole“, o nových kamarádech, kteří je tam čekají i o dalších skutečnostech, na které se mohou těšit.

Proto jsme se s dětmi ze školky vydali počátkem dubna na návštěvu naší základní školy. Vždyť to máme ani ne za bukem! Už to, že jsme vystoupali po schodech do netušených prostor nad školkou, bylo pro mnohé děti vzrušujícím zážitkem. Obdivovaly se nejen obřímu žralokovi visícímu na chodbě, ale i zvonění školního zvonku i útulnému prostředí ve třídě.

Starší kamarádi z 1. a 2. třídy je pak ohromili tím, co už umí. Žáci nám ukázali, jak už umí počítat, jak pracují samostatně, ale i ve dvojicích, děti mohly nakouknout do jejich sešitů i učebnic. Nakonec si malé děti mohly s těmi velkými společně i pohrát.

„Škola“ tak už pro ně není úplně cizí slovo, už ji mohou vidět jako milou tetu, velké kamarády a spoustu nového, co se určitě také jednou naučí.

Mnohokrát děkujeme paním učitelkám Mgr. Monice Skřivánkové a Mgr. Elišce Michalíkové i všem dětem 2. a 1. třídy, že jsme jim mohli přijít nakouknout „pod pokličku“.

Autorky fotografií: Bc. Jiřina Forétová, Mgr. Marie Pečivová

Autorka příspěvku: Mgr. Marie Pečivová