Zpátky do školky

19. 09. 2019

Po prázdninách jsme se opět shledali ve školce. Tedy téměř všichni. Z dětí, které jsme v červnu symbolicky doprovodili do školních lavic, se stali prvňáčci a nám ve školce přibyla nová kolegyně, paní učitelka ze třídy Oveček Mgr. Lenka Šmerdová. A s ní také několik nových tvářiček dětí. Letos mezi nimi jsou i opravdu malincí „dvouleťáčci“, takže jsme trochu utírali slzičky. Ale statečně jsme se „prokousali“ až do října a i ti nejmenší se ve školce postupně rozkoukali.

Během září vyrazili starší děti na několik výletů do přírody i na hřiště. Třída Mašinek se rozjela do Ústína na hřiště a k rybníčku nakrmit rybky a želvičky a také pozdravit po roce zvířátka v ZOO na Svatém Kopečku. Ovečky a Kytičky vyrazily na  procházku do podzimního lesa, kde dokonce i houbařily.

V měsíci září se tematicky seznamujeme nejen s prostředím školy, ale i s jejími zaměstnanci a nejrůznějšími profesemi. Některé z nich si děti vyzkoušely i na vlastní kůži.

Dá se říct, že všechny děti se opět moc hezky zadaptovaly na režim mateřské školky. Už teď se těšíme, co spolu budeme celý rok opět prožívat!

Autorka příspěvku: Mgr. Marie Pečivová

Autorky fotografií: Bc. Jiřina Forétová, Mgr. Lenka Šmerdová, Mgr. Bohdana Štěpánová, Mgr. Marie Pečivová