Abilympiáda

20. 04. 2024

V úterý 16. 4. 2024 se nám naskytla jedinečná příležitost zúčastnit se poprvé Abilympiády. V Karviné se pořádal již 10. ročník této soutěže praktických škol. Natěšení a plní elánu jsme ráno usedli do auta a vyrazili směr Karviná. Po příjezdu nás čekalo vřelé přivítání a my jsme se převlékli do školních triček, abychom mohli dobře reprezentovat naši školu. Soutěž se odehrávala v tělocvičně Střední školy, Základní školy a Mateřské školy Karviná. Veškeré záležitosti měla pod palcem Mgr. Radomíra Štefková, které vděčíme za pozvání. Po úvodním slovu paní ředitelky Mgr. Marcely Jagošové jsme se pustili do soutěžního klání.

Soutěžilo se v disciplínách aranžování květin, studená kuchyně, hrátky s drátky, 3D pero, mechanická montáž, práce se dřevem a patchwork. Všemi disciplínami provázeli žáky pořadatelé a my jsme jen žasli, jak měli akci skvěle připravenou a zorganizovanou. Každý žák soutěžil dle výběru ve čtyřech disciplínách, ostatní disciplíny si pak mohl vyzkoušet. Bylo zde připraveno také velké množství doprovodných aktivit, kterých se mohli žáci zúčastnit, např. malování na obličej, tetování, foto koutek, virtuální realita, výroba náramku…

Naši žáci reprezentovali školu skvěle, většina se jich umístila na stupních vítězů!

 

  1. místo – M. Veselský (práce se dřevem)
  2. místo – E. Fryčová (3D pero)
  3. místo – M. Petrovič (hrátky s drátky)

E. Čádková a F. Blaha (speciální cena poroty za kreativitu)

 

Byl to úžasný den, odvezli jsme si nejen krásné ceny, ale hlavně spoustu zážitků a inspirace. Už teď se těšíme na další ročník.

Autorka textu: Mgr. Michaela Bočková

Autoři fotografií: Mgr. Michaela Bočková, Mgr. David Pelíšek

Abilympiáda