Jak jsme se konečně „viděli“

01. 04. 2020

Uběhly už tři týdny, co se školy zavřely. Včetně té naší. Poslední školní den byl hektický a i když jsme se snažily žákům vše co nejlépe a v klidu vysvětlit, bylo jasné, že někteří z nich toho mají plnou hlavu. Divná situace a zvláštní okolnosti, které nikdy nezažili. A následně úplně jiný denní režim, než na který byli zvyklí. Poté už naše komunikace probíhala hlavně přes email. Sice to fungovalo, ale říkala jsem si, že to prostě není ono.

Proběhlo hektické období hledání různých způsobů, zvažování variant schůdných pokud možno pro všechny a tohle je výsledek. Náš historicky první „domečkový“ videohovor/videokonference/ webinář, říkejte tomu, jak chcete. Ale to, co se nám povedlo, bylo rozhodně úplně SUPER!!!

Vidět a slyšet se naživo, společně, skoro jako ve třídě, bylo pro všechny velkým zážitkem. Moc jsme si to užily my učitelky, ale bylo vidět, že i vy, naši žáci.

Byla to taková zkouška. Zkouška, jestli to zvládneme. Jestli to zvládneme my, s našimi dovednostmi, ale také jestli to zvládne ta naše technika, kterou máme každý jinou. A ono se to povedlo.

Napoprvé jsme si radostí z toho, že to klaplo, a že se vidíme a slyšíme, pořád skákali do řeči a překřikovali se. Ale po chvilce už jsme pochopili, co a jak, aby ta naše komunikace správně fungovala. Popovídali jsme si o všem možném, nasmáli jsme se a rozehnali chmury. Udělali jsme nějaké plány na další období a prostě se na chvíli cítili zase jako v naší skutečné třídě. A kdyby nebyl čas na to jít připravovat oběd, povídali bychom určitě ještě mnohem déle.

Možná, že si někdo řekne, že jsme „objevili Ameriku“. Ano, objevili! Pro nás tohle prostě bylo úplně nové a já jsem pyšná a spokojená, že jsme se tímto „objevem“ posunuli ve svých dovednostech všichni zase o kus dál. A o tom by přece škola měla hlavně být. Posouvat se, kam jen dokážeme.

Ale tím to nekončí! Já mám totiž s vámi, moji milí žáci, další plány. Těšte se! 😊

Bylo to strašně moc fajn a už se těším na naše další „setkání“.

 

Autor příspěvku: Mgr. Gabriela Budínová

Autoři fotografií: Mgr. G. Budínová, Mgr. M. Bočková, K. Nesvadbová, DiS.