Jak to „válíme“ na dálku

24. 04. 2020

Už skoro měsíc se prostřednictvím počítačů nebo tabletů učíme na dálku. Od prvních nesmělých pokusů v měsíci březnu, kdy jsme se „otrkávali“ a techniku jsme museli spíš opatrně přemlouvat, aby nás nezlobila, a vychytávali jsme postupně různé mouchy, jsme se propracovali až k plnohodnotné výuce, kterou několikrát týdně provozujeme v plné třídní sestavě. Ano, i u nás na praktické škole, kde každý žák je úplně jiný a má jiné potřeby a svá specifika, to jde. A já jsem za to moc, moc ráda.

A musím poděkovat „našim“ rodičům – poděkovat za to, jak se popasovali se současnou situací a jak svým dětem s dálkovou výukou pomáhají, aby nám to dohromady tak bezvadně fungovalo.

 A musím taky poděkovat „našim“ žákům. Poděkovat za to, že pokaždé, když se spojíme a vidíme se, mají úsměv na tváři a je na nich vidět, že se na nás těšili a jsou nedočkaví, co jsme si pro ně nového, takhle přes obrazovky počítačů, tentokrát připravili.

A dnes jsme si připravili extra překvapení! Do naší online hodiny se k nám připojil jeden speciální host. A že teda žáci byli překvapení a zároveň hodně potěšení, to na nich bylo jasně vidět. Do naší hodiny jsme totiž přibrali naši paní ředitelku – Martinu Michalíkovou.

Chvilku jsme se učili, chvilku jsme si povídali, trochu jsme si i zažertovali a hlavně – naši žáci si vyslechli krásná slova chvály a obdivu od paní ředitelky. Dostali obrovskou pochvalu za to, jak se snaží, jak jsou aktivní, jak zvládají specifické požadavky online výuky a jak je bezvadné, že se jako třída, všichni do jednoho, této výuky účastní.

Žáci své dojmy z tohoto milého setkání rozebírali ještě dlouho po tom, co se s námi paní ředitelka rozloučila. Lepší motivaci jsme si pro ně nemohli vymyslet. Takže já i mé kolegyně se už zase těšíme na další hodinu, ve které nás uvítají naši pozitivně naladění, natěšení a usměvaví žáci!

Díky vám, žáci, za vaše úsměvy, které nás pokaždé ohromně nabíjí.

Díky vám, rodiče, že s námi tak bezvadně spolupracujete, protože bez vás by to takhle parádně nešlo.

 

Autorka textu: Mgr. Gabriela Budínová

Autorka fotografií: Mgr. Gabriela Budínová, Mgr. Michaela Bočková, Kristina Nesvadbová, DiS.