Ježíšek v Maltézské pomoci

28. 12. 2022

Již po několikáté jsme se na střední škole rozhodli, že bychom rádi před Vánoci udělali radost někomu, kdo se může cítit v tento čas osamělý, nebo kdo již na Ježíška úplně nevěří. Letos jsme si vybrali Maltézskou pomoc, která sídlí mmj. i v Olomouci. Maltézská pomoc o. p. s. je nezisková organizace, která se věnuje rozvoji sociálních služeb (aktivizační služby, osobní asistence), pěstounské péči, dobrovolnické činnosti atd. My jsme se rozhodli obdarovat seniory. Žáci i kolegové měli možnost donést libovolný příspěvek na koupi dárků, které si vybraní senioři přáli. Společně jsme se podíleli na nakupování dárků, balení dárků a také na předání dárků přímo v Maltézské pomoci. Nakupovali jsme cukroví, vlnu na háčkování, ponožky, laky na nehty. Ze zbylých peněz jsme ještě nakoupili čaje, kávy a vaječný koňak.

Předání zabalených dárků proběhlo 20. Prosince v prostorách Maltézské pomoci. Moc děkujeme panu vedoucímu organizace ThLic. Michalu Umlaufovi, Ph.D. a jeho kolegyním za komunikaci, vřelé přijetí a občerstvení.  Žáci měli také možnost se dozvědět zajímavé informace o tom, co Maltézská pomoc dělá a komu svou pomoc nabízí.

Věříme, že obdarovaní měli z dárků radost. Nás to zahřálo na duši. Děkujeme všem, kteří na dárky pro seniory přispěli. Věříme, že tato tradice nás bude provázet i po další roky.

Děkujeme moc paní učitelce Mgr. Regině Valentíkové za nápad, realizaci a komunikaci s Maltézskou

pomocí.

Autor článku: Lenka Zbořilová 

Autorky fotografií: Mgr. Regina Valentíková, Lenka Zbořilová

Překlad do znakového jazyka