Kouzlo adventu

16. 12. 2022

V úterý 13. prosince 2022 jsme se v dosti početné skupině vydali nasát atmosféru blížících se vánočních svátků do zámku v Náměšti na Hané. Celkem nás vyrazilo 7 tříd, což spolu s pedagogy čítalo téměř 50 lidí.

Ale ani pan řidič linkového autobusu nebyl zaskočen a milerád nás dovezl do Náměště. Po dobré svačince nás čekal pestrý program „Kouzlo adventu“, který pro nás připravili zaměstnanci zámku. Během prohlídky vánočně vyzdobeného zámku a shlédnutí úryvku pohádky o kouzelnici Halíbele, kterou nám zahráli divadelní ochotníci, jsme se dozvěděli něco o tradicích adventu i samotných Vánoc. O tom, jak se slaví Vánoce třeba i v jiných zemích. Pak už na nás čekala tvořivá dílnička, kde si každý žáček vyrobil ponožkového sněhuláka. A věřte nebo ne – všichni se povedli a každý byl jiný! Utratit své kapesné nám pak bylo ještě umožněno v malém vánočním jarmarku, ale co všechno jsme vybrali, to Vám prozrazovat raději nebudeme – abyste náhodou nepřišli o překvapení pod stromečkem😊.

A pak už jsme se lehce zasněženou alejí vydali k vlaku, který nás všechny odvezl zpět do Olomouce. Výprava se vydařila a my už se teď těšíme na nějakou podobnou v budoucnu – třeba o Velikonocích.

Autorky fotografií: pedagogové ZŠ

 Autorka textu: Mgr. Marie Pečivová

Překlad do znakového jazyka