Kuchařská soutěž – 7. sušenkový ročník

07. 04. 2023

Dne 30. 3. 2023 prolétla naší školou vůně několika druhů sušenek, neboť se zde konal 7. ročník kuchařské soutěže. Samotné zahájení bylo pro mnohé velkým překvapením, organizátoři si pro všechny zúčastněné připravili krátké taneční představení. Úvodní přívětivé slovo paní ředitelky a organizační pokyny našich mluvčích ještě znásobily tu správnou soutěžní přesto přátelskou atmosféru. Pak už se 13 družstev z různých koutů naší země mohlo pustit do svých výtvorů. Zadání znělo jasně, připravit ty nejlahodnější SUŠENKY. Možná to zní jednoduše, ale věřte, že není sušenka jako sušenka.

Naše šestičlenná porota by Vám o tom mohla povyprávět své. Při samotném hodnocení neměla, ostatně jako každý rok, vůbec jednoduchý úkol. Soutěžící byli kreativní, na talířích byla vytvořena hotová umělecká díla, která si zasloužila závěrem svá ocenění. Na stupnicích vítězů se však mohli umístit pouze tři sušenkoví velmistři:

  1. Střední škola, základní škola a mateřská škola pro sluchově postižené, Olomouc, Kosmonautů 4
  2. Střední škola, základní škola a mateřská škola Třinec, Jablunkovská 241, p. o.
  3. Speciální mateřská škola, základní škola a praktická škola Pardubice

Vážení porotci z Mendelovy univerzity v Brně udělili také speciální cenu dvěma družstvům za originální aranžmá:

Základní škola a Praktická škola, Opava, Slezského odboje 5, p. o.

Odborné učiliště a Praktická škola, Hlučín, p. o.

Poděkování patří naší paní ředitelce Mgr. Martině Michalíkové za možnost konání celé akce,  hlavní organizátorce Mgr. Michaele Bočkové a jejímu týmu. V neposlední řadě také naší vážené porotě a všem sponzorům, kteří nám zajistili krásné ceny nejen pro výherní družstva, ale pro všechny soutěžící.

To největší poděkování však patří Vám, milí soutěžící, bez Vás by ta fantastická atmosféra nikdy nebyla vykouzlena.

Už nyní se těšíme na další ročník naší kuchařské soutěže :-).

Slovo naší předsedkyně poroty závěrem.

Ve čtvrtek 30. 3. 2023 jsem byla součástí komise v kuchařské soutěži – pečení každý rok něčeho jiného. Celé to bylo nádherné, lidské, přirozené. Dívala jsem se na nadšené výrazy všech soutěžících i jejich doprovodů a vlastně jsem se jim vůbec nedivila. Prostředí, atmosféra, organizace i všichni organizátoři byli v dobré náladě. Byla jsem ráda, že můžu být součástí takové nádhery a jsem pyšná, že pracuji v kolektivu, které vymýšlí nové věci, realizují a vrhají se do výzev.

Autorka článku: Kristina Nesvadbová, DiS.

Autoři fotografií: Mgr. Pavla Crhonková, pedagogové SŠ

Překlad do znakového jazyka

Kuchařská soutěž – 7. sušenkový ročník