Loučení se zimou

04. 03. 2021

Tak už to vypadá, že nám ta letošní zima končí! Přibývají dny, kdy se na nás usmívá sluníčko. Sice je ještě takové „zubaté“, ale přeci jen je k nám už přátelštější. A my jsme za to moc rádi.

A tak by byl hřích, nevyužít takových krásných dní a nejít ven. Třeba o přestávce nebo v tělocviku. To má člověk hned jinou náladu, když může obličej vystavit paprskům a nachytat trochu toho vitamínu D.

Zkusili jsme si z posledních zbytků sněhu postavit každý svého sněhuláka, teda spíš takové sněhuláčí miminko a udělali jsme si sněhuláčí přehlídku. 😊 Ale že nás potom studily ruce! Tak jsme se chvíli vyhřívali v paprscích jako ještěrky a dobíjeli jsme „baterky“. Koukali jsme na sluníčko přes úlomky ledu a pozorovali, jak se v nich láme světlo.

No a na závěr jsme si užili pořádnou koulovačku s panem školníkem. Nebyl to tedy úplně vyvážený souboj, byli jsme trošičku v přesile (6 žáků+2 učitelky proti 1 panu školníkovi), ale bezvadně jsme si to užili a nasmáli jsme se. Letos to byla koulovačka nejspíš úplně poslední.

Tak ahoj zimo! Zase za rok…

Autor textu: Mgr. Gabriela Budínová

Autor fotografií: Kristina Nesvadbová, DiS.