Návštěva u babiček a dědečků

23. 02. 2024

V únoru se žáci II. třídy učili v rámci předmětu prvouka o lidském těle, o péči o něj i o zdraví. Prostřednictvím knížek a encyklopedií poznávali, jak se člověk vyvíjí od početí až po smrt. Bylo to prostě „téma číslo 1“ a vlastně není ani divu, že nás napadlo zajít na návštěvu za babičkami a dědečky.

Bohužel není v našich silách objet všechny babičky a dědečky všech dětí ze třídy, ale paní učitelka domluvila návštěvu v Denním centru služeb pro seniory v Olomouci na Rooseveltově ulici a ve středu 21. února jsme vyrazili udělat radost tam.

Zjistili jsme, že umíme už tolik básniček, písniček a tanečků, že to vydalo skoro na hodinový program😊! Ale hlavně – měli jsme radost ze samotného moc milého setkání. Babičky i dědečci se k nám přidávali a i oni dětem zazpívali písničky jejich srdce. Měli jsme přichystány i malé dárečky, ale byli jsme překvapení, co vše pro nás připravili senioři – nejen, že nás přivítali pohoštěním – buchtou, kterou pro nás upekli již předešlý den, ale děti dostaly záložky do knížek a další hand made výrobky.

Během návštěvy jsme, myslím všichni, cítili moc krásný pocit vzájemného obdarování a radost ze setkání. Moc děkujeme všem seniorům, ale i zaměstnancům Denního centra služeb a těšíme se, že se opět zase někdy potkáme.

Autorka příspěvku: Mgr. Marie Pečivová

Autoři fotografií: pracovnice DCS pro seniory