Preventivní programy pro žáky a učitele

01. 12. 2019

Před Vánocemi jsme měli možnost zúčastnit se dvou přednášek.

První přednáška na téma Teroristický útok, kterou nás provedl major Mgr. Jan Grmolenský z Policie ČR, byla určena pro zaměstnance školy. Přiblížila nám smutnou situaci, teroristický útok, který se stal v jedné ze zahraničních škol před pár lety. Pan major Grmolenský nám sdělil, jak bychom se měli v takových situacích zachovat, jaké máme možnosti a  jak se zachovat abychom zachránili životy své i ostatních lidí. Teroristické útoky se nevyhýbají ani České republice. Poslední útok aktivního střelce se uskutečnil začátkem prosince ve Fakultní nemocnici v Ostravě.  Přednáška byla pro nás  velmi důležitá, ale všichni ve skrytu duše doufáme, že se do takto těžké situace  nikdy nedostaneme.

Druhá přednáška s názvem Osobní bezpečnost, kterou nás provázel pan poručík Piňos z Policie ČR, byla určena zejména pro žáky a učitele základní školy. Dozvěděli jsme se užitečné informace, které nám mohou pomoci, když se ocitneme v tísni. Stali jsme se i součástí hrané dopravní nehody. Žáci si sami  vyzkoušeli, jak se chovat, pokud se staneme svědkem nehody např. na kole. Povídali jsme si i o tom,  co máme dělat, když jsme sami doma a někdo zazvoní. Poručík Piňos nám přinesl ukázat i opravdová pouta, policejní čepici apod. Zopakovali jsme si důležitá telefonní čísla na složky integrovaného záchranného systému. Přednáška pro nás byla velmi užitečná a zajímavá.

Děkujeme panu majorovi Mgr. Janu Grmolenskému a panu poručíku Piňosovi a školnímu metodikovi prevence Mgr. Regině Valentíkové, že tyto přínosné přednášky zrealizovali.

Autorka článku a fotografií: Lenka Zbořilová