Projektový den – Outdoorové aktivity v přírodě – Doloplazy

29. 06. 2022

V pondělí 27. 6. 2022 jsme společně s dětmi vyrazili na táborovou základnu do Doloplaz. Tohoto projektového dne se zúčastnily děti z vybraných tříd napříč prvním i druhým stupněm.

Část dětí se dopravila do cílového místa školním autem, část jela autobusem do Doloplaz, odkud se pak přesunula pěšky do nedaleké stanové základny.

Po příjezdu jsme si všichni prošli celé tábořiště, a nadšeně pozorovali veškeré vychytávky a zákoutí, které tábořiště nabízí. Mezitím si slečny animátorky, které měly pro nás nachystaný program, připravily outdoorové aktivity.

Děti byly rozděleny do 2 skupin, podle individuálních možností plnit připravené aktivity. Během celého dopoledne měly možnost vyzkoušet si hry individuální, skupinové i zážitkové. Seznámily se s množstvím psychomotorických i sportovních pomůcek, vyzkoušely si střelbu na cíl, hry s padákem nebo s obručí, hry na koordinaci těla, rychlost, obratnost i spolupráci. To vše v přírodě a s ohledem na okolní prostředí.

Děti si během jednotlivých úkolů ověřovaly své vlastní schopnosti a dovednosti spolupracovat v týmu. Zpět do školy jsme se vraceli všichni již školním autem, ve kterém si děti sdělovaly zážitky a nadšení z celého dne, prožitého velmi intenzivně v krásném prostředí stanové základny a lesa.

Děkuji všem kolegům za velmi zdařilou akci, snad ji brzy zopakujeme. 🙂

Autorka příspěvku: Mgr. Tereza Grulichová

Autor fotografií: kolektiv pedagogů

Překlad do znakového jazyka