Škola v přírodě

30. 05. 2022

Ve dnech 23 – 26. 5. 2022 jsme vyrazili na školu v přírodě, naše cesta měla namířeno na polskou stranu a to do Javorníku. Bydleli jsme ve velké chatě v Zálesí, po příjezdu jsme se společně vybalili a nachystali chatu na naše obývání. První v plánu byl výlet za památným stromem. Cesta, ale začínala hned do kopce, což není motivující začátek. Po zdolání kopce jsme se postupně dostali k lesní cestě, která měla vést přímo ke stromu, nicméně tam nebyla :D. Naštěstí brodění terénem nám nedělalo žádné problémy a ke stromu jsme se dostali. Po návratu jsme první den završili opékáním špekáčků a zpíváním s kytarou.

V úterý nás čekal výlet na Zámek Jánský Vrch, měli jsme štěstí, byl pro nás nachystán program s názvem „Děti dětem“, prohlídka tudíž probíhala za výkladu dětí 5. třídy. Po prohlídce nám vyhládlo a tak jsme vyrazili do Zámecké restaurace, rychle nakoupit suvenýry a zpět na chatu. Večerním programem byla vytoužená diskotéka a pak hurá do postele.

Na další den hlásili přeháňky, proto jsme měli připravenou jak suchou tak i mokrou variantu, bohužel při ranním probuzení už byl slyšet déšť. Na plánu byli Jeskyně Na Pomezí, kde jsme obdivovali krásné krápníky. Kvůli přepravě jsme byli rozděleni na dvě skupiny, po přesunu do města jsme se znovu opět dobře najedli a s velkým nadšením pedagogů jsme se rozhodli, že se s naší skupinou dostaneme na chatu po vlastních. Cesta byla nakonec dobrých 7,5 km do kopce, proto po příchodu následovala delší odpočinková pauza 😀

Ve čtvrtek nás čekala cesta domů, proto už nebyl na žádný program čas. Plni zážitků jsme se těšili domů, až to všechno převyprávíme. Školu v přírodě jsme si moc užili a těšíme se na tábor.

Autorka příspěvku: Mgr. Markéta Hubrová

Autorka fotografií: Mgr. Regina Valentíková, Mgr. Markéta Hubrová

Překlad do znakového jazyka