Slavnostní rozloučení s absolventkami praktické školy dvouleté

25. 06. 2019

V pátek 21. 6. 2019 jsme na půdě školy přivítali naše čerstvé absolventky. Už pouze jako hosty, protože den předtím úspěšně vykonaly závěrečné zkoušky a tímto dnem přestaly být žákyněmi naší školy. Rozloučit se přišli všichni spolužáci, učitelé, asistenti a také vedení naší školy.

Měli jsme jasnou představu, jak bude rozloučení probíhat, ale nakonec jedno překvapení střídalo druhé. Kolegyně Míša Bočková si pro absolventky připravila vtipnou báseň o nich samotných, paní ředitelka pronesla krásná slova uznání na adresu rodičů, ale i celého kolektivu pedagogů praktické školy, spolužáci si přichystali překvapení ve formě zmodernizované pohádky O perníkové chaloupce a aby toho nebylo málo, tak kolegové nás na závěr „dostali“ na míru upravenou a přetextovanou písní od skupiny Olympic – Jasná zpráva.

No, co Vám budu říkat! Dojatí byli snad všichni, na přechodnou dobu velmi stoupla spotřeba papírových kapesníčků na otírání slz. Na všechny dolehla tíha okamžiku, kdy bylo jasné, že tohle setkání, v této sestavě, je už naposledy.

Ale co to říkám! Žádné naposledy! Děvčata, rádi Vás kdykoliv uvidíme, stavte se za námi, až se Vám bude stýskat.

V písničce sice zaznělo: „Skončili jsme, jasná zpráva…“, ale nezapomeňte, v září, na setkání absolventů, se na Vás budeme těšit!

Tak krásné prázdniny a ať se Vám v životě daří!

 

Autorka textu: Mgr. Gabriela Budínová

Autorka fotografií: Mgr. Lenka Štelclová