Soutěž ve Valašském Meziříčí Jaro v přírodě udělala radost

11. 04. 2019

Ve středu 10. dubna brzo ráno se žáci 8. a 10. ročníku vydali s paní učitelkou Vitáskovou vlakem do školy pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí na soutěž „O valašského chrobáka“. Na tuto přírodovědnou soutěž jezdíme pravidelně každý druhý rok. Téma soutěže bylo Jaro v přírodě. Naši žáci se s radostí a hravou formou připravovali, aby uspěli a mezi ostatními účastníky se dobře umístili. Učili se o jarních rostlinách, přírodních společenstvech lesa, louky i vody, poznávali na obrázcích stromy, rostliny a různá zvířata. Ve Valašském Meziříčí se utkali s družstvem z Českých Budějovic, Ostravy, Hradce Králové a se skupinou žáků z Valašského Meziříčí.

Během pohodového dopoledne soutěžící rozlišovali semínka užitkových rostlin, naučili se ovládat postřikovače rostlin, vyzkoušeli si hru zaměřenou na zručnost a nakonec si vyrobili originální velikonoční dekoraci a zasadili do květináčů pažitku a cibulky. Krásně vyrobené předměty si vzali domů.

Všem studentům se zápolení moc líbilo. Naši žáci skončili třetí, za druhými žáky z Valašského Meziříčí a prvními z Českých Budějovic. Všichni dostali milé dárky a pěkné diplomy.

Autor příspěvku a fotografií: Kateřina Vitásková