Taneční vystoupení našich žáků na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci

21. 03. 2019

V úterý 19. března žáci ZŠ a SŠ společně s pedagogy naší školy vystoupili na  XX. mezinárodní konferenci týkající se problematiky osob se speciálními potřebami. Pro tuto příležitost jsme si připravili tři krátká taneční vystoupení.

Choreografie Čas: Tato choreografie vznikla na přání jedné naší žákyně SŠ. Poprvé byl tento tanec zatančen na vánoční besídce.

Choreografie Aprílový den: Tato choreografie měla veřejnou premiéru. Nechali jsme se inspirovat nestálým jarním počasím. V tanci můžete vidět občasné padání sněhových vloček, sněhovou vánici, jarní bujení a především barevnou pestrost jara.

Choreografie Setkání člověka s andělem: Tento tanec choreografovala taneční lektorka Blanka Orságová a zajímavostí je, že byl zatančen na Nové scéně Národního divadla. Věříte v existenci andělů? My ano. Každý se alespoň jednou v životě se svým andělem setkal. Pro někoho může být andělem maminka, pro druhého babička či kamarád, kamarádka. Pro někoho to však může být i zcela neznámý člověk, který vám pomůže z tíživé situace radou, pohlazením či podáním pomocné ruky. Tento tanec vypráví o člověku, který jde životem sám a nevnímá anděla, který ho svými křídly chrání. Hledá ho, ale nevidí. V životě člověka nastane okamžik, kdy člověk svého anděla začne vnímat. Buďte i vy anděli pro druhé a buďte i vy chráněni andělskými křídly.

Chtěla bych velmi poděkovat žákům, kteří poctivě tance nacvičovali. Někteří museli v sobě najít spoustu odvahy, aby mohli vystoupit před neznámým publikem na akademické půdě. Děkuji paní Evě Páleníkové vedoucí Denního pobytu Přerov za půjčení nádherných kostýmů. Nakonec bych ještě ráda poděkovala tančícím pedagogům, ale také ostatním pedagogům a ředitelství školy za jejich podporu. Největší odměnou pro nás všechny byl potlesk publika a slova ocenění.

Regina Valentíková, vedoucí tanečního kroužku Abraka dabra

https://youtu.be/KYh5W8agv9U