Tradiční a přeci jiná vánoční prodejní výstava

21. 12. 2020

„Tradiční vánoční výstavy se nevzdáme, dáme hlavy dohromady a něco vymyslíme“, znělo den co den po znovuotevření škol v měsíci listopadu. Vzhledem k hygienickým opatřením a epidemiologické situaci jsme dumali, jak to celé provést. A zrodil se úžasný nápad: “Uspořádáme online výstavu a výrobky budeme vydávat ve výdejním okénku. Huráááá!

Ukázalo se, že úkol to byl nelehký, vše bylo třeba nafotit, upravit, krásně uspořádat, stejně jako na výstavě. Společnými silami učitelů a asistentů praktických činností jsme to zvládli na jedničku. No řekněte sami, napadlo by vás, že je to vůbec možné? Díky distanční výuce jsme již téměř profíky v oblasti technologií, tak proč nezkusit prodej výrobků taktéž touto cestou.

Času na výrobu dárkových předmětů bylo velmi málo, ale všichni žáci byli báječní a do práce se pustili s chutí. Šlo jim to přímo skvěle.

Výtěžek z výstavy činil 9 397 Kč a byl vložen na účet Nadačního fondu školy pro sluchově postižené v Olomouci. Použit bude v příštím roce na nákup pomůcek a materiálu do výuky žáků praktické školy dvouleté. 

Děkujeme paní ředitelce za vstřícnost a možnost uskutečnění této “netradiční prodejní výstavy“. Děkujeme všem kolegům a rodičům za podporu. A přejeme všem krásné Vánoce.

Autorka článku: Kristina Nesvadbová

Autorky fotografií: Kristina Nesvadbová, Michaela Bočková,
Lucie Zdražilová