Třídní výlet do ZOO Olomouc

11. 04. 2022

Předvelikonoční týden jsme zahájili třídním výletem do ZOO Olomouc. Ač počasí vypadalo všelijak, vydali jsme se vzhůru dobrodružství, a dobře jsme udělali.

A jak výlet hodnotí žáci? Posuďte sami.

Žák DAVID: Strašně se mi líbily ty žirafy a tygr. Líbili se mi i klokani, jak jsme procházeli výběhem. Šli jsme na lávku mezi opice, ale byla zavřená. Netopýři se mi nelíbili, utekl jsem z tama. Chtěl jsem jít na tu rozhlednu, ale něco se pokazilo. Házeli jsme peníze do „Mincotoče“, vybírají se tam peníze na zvířata.

Žákyně IVONA: Šplhala jsem na rozhlednu, ale bála jsem se, tak jsme šli všichni dolů. Ivonka slavila narozeniny, dostala horkou čokoládu. Chutnala mi. Líbila se mi žirafa. Viděla jsem netopýry, lítali nám kolem hlavy. Líbili se mi taky rybičky, plavali ve vodě. Pán nám vytáhl ještěra, hladila sem si ho, moc nevoněl. Ještě jsme viděla opičky, tygra, lva, velblouda, klokana, surikatu, vlka, kozoroha, plameňáka a ptáky. V zoologické se mi líbilo.

Žákyně EVA: Mám ráda NEMA, to je ryba klaun očkatý. Toho jsme viděli v akvárku. Trochu mě děsil medojed, skákal po skle a byl naštvanej. Do očí jsem se dívala lvovi, to máme fotku.

Žák MATYÁŠ: Líbilo se mi jak se točí peníze v „Mincotoči“. Koupil jsem si horkou čokoládu, ano jo.

Autor článku: Bc. Lucie Zdražilová, žáci I./2 B

Autor fotografií: Mgr. Lenka Štelclová, Bc. Lucie Zdražilová

Překlad do znakového jazyka