Turistická výprava Litovelským Pomoravím CHKO

14. 05. 2021

Do poslední chvíle jsme nevěděli, zda-li nám počasí bude přát. Vše vypadalo slibně a tak naše turistická výprava mohla začít. Čím jiným než balením zavazadla? Co by nemělo správnému turistovi v batohu chybět? No přeci ešus, vařič, pláštěnka, něco na zub, mapa, kompas, baterka a další důležité věci.

Po důkladném sbalení batohu jsme mohli s klidem vyrazit za krásou Litovelského Pomoraví. Aby to nebyla jen tak nějaká procházka, nafasovali jsme pytel s kleštěmi a až do samotného cíle jsme sbírali odpadky podél cesty. Naši snahu o krásu a čistotu přírody kolem nás ocenila také ochránkyně Litovelského Pomoraví, a to drobnými upomínkovými předměty. No není to nádhera? To se pak sbírá i to, co nám není úplně po chuti. Podél cest nás čekaly i drobné úkoly zaměřené na turistické značky, poznávání stromů a jarních květin, živočichů z Lužních lesů a hájů.

Zelená turistická značka nás dovedla do cíle naší cesty, na Loveckou chatu. Odložili jsme batohy a vytáhli svačinky, abychom doplnili energii na další aktivity a cestu zpět. Jako správní turisti jsme si uvařili čaj v ešusu na plynovém vařiči, to pro mnohé byla novinka. Jakmile jsme byli všichni odpočatí, vrhli jsme se s chutí do pracovních listů zaměřených na ochranu životního prostředí, orientaci v mapě a poznávání živé přírody. Poté nás ještě čekala tajná stezka, jejíž cílem byl poklad – čokoládové mince. Všichni jsme stezku zvládli a díky této výpravě jsme se stali odborníky v oblasti:

  • MLADÝ PŘÍRODOVĚDEC
  • MLADÝ OCHRÁNCE ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ
  • MLADÝ A ZKUŠENÝ TURISTA

I přesto, že nám nevydrželo slunečné počasí celý den, do školy jsme dorazili s úsměvem na tváři a plní krásných zážitků.

Autorka článku: Bc. Lucie Zdražilová

Autorka fotografií: Kristina Nesvadbová, DiS.

Překlad do znakového jazyka