Turnaj praktických škol v petanque a v šipkách

27. 06. 2018

„Koulená“ a „šipkovaná“ – to je naše hobby. A tak jsme se i letos rozhodli uspořádat turnaj v těchto dvou disciplínách. Pozvání přijaly další praktické školy z Olomouce a tak se opět po roce schylovalo k velkému soutěžnímu klání.

Členové soutěžních týmů jednotlivých škol byli náhodným losem rozděleni do družstev, všem byla vysvětlena pravidla a zásady fair play hry a poté již započal boj. Soutěž v šipkách probíhala paralelně se soutěží v pétanque a šlo o to, aby každý jednotlivec vybojoval co nejvíce bodů pro své družstvo. Body všech členů daného školního družstva se na závěr sečetly a pak již bylo jasné, kdo soutěž v letošním roce ovládl. Ale musíme říct, že výsledky byly snad nejtěsnější, jak jen mohly být. Všechna družstva se postupně zlepšují a rok od roku je to větší a větší boj!

Pro družstva, která se umístila na stupních vítězů, byly připraveny poháry a diplomy. Pro všechny účastníky jsme navíc měli přichystány čokoládové medaile a účastnické listy a pro pedagogy zúčastněných škol ještě pamětní medaile.

Celé dopoledne se neslo v soutěžní avšak přátelské atmosféře a v nádherném červnovém počasí jsme si tuto akci, konanou tradičně těsně před koncem školního roku, řádně užili.

Výsledné pořadí na stupních vítězů:

1. místo: SŠ, ZŠ a MŠ prof. V. Vejdovského Olomouc – Hejčín

2.. místo: SŠ a ZŠ prof. Z. Matějčka Olomouc, Svatoplukova 11

3. místo: SŠ, ZŠ a MŠ pro sluchově postižené, Olomouc, Kosmonautů 4

 

Fotografie z akce naleznete ve Fotogalerii.

 

Autorka příspěvku a fotografií: Mgr. Gabriela Budínová