Ukliďme Česko, aneb jak jsme přišli k nanukům

19. 04. 2017

V minulých letech měla v naší střední škole – praktické škole dvouleté, velký ohlas akce Ukliďme Česko! Proto se i v letošním roce  žáci a pedagogové rozhodli do této akce zapojit. V určenou hodinu jsme se sešli v pracovním oblečení před školou, vybaveni rukavicemi, pytli a kleštěmi na sbírání odpadků.

Chvíli jsme si povídali o to, co, jak a proč budeme uklízet. Následovalo rozdělení do skupin a byl čas vyrazit. Za chvíli už se ozývaly jen jednotlivé výkřiky: „Jé, já jsem našla kokakolu!“ „A je plná?“ „Bohužel není.“ Ale také klidnější rozhovory o tom, proč lidé odhazují odpadky na zem, místo do odpadkových košů a o tom, že my už to nikdy neuděláme.

Mezi sbíranými odpadky vedly plastové láhve a kelímky z rychlého občerstvení, ale našli jsme i některé zajímavosti: nákupní košík, tři polštáře, autíčko a dokonce i 200 Kč!

A tak se stalo, že jsme den mohli zakončit společným kreslením toho, co jsme našli, pitím čaje a lízáním nanuků, které jsme si koupili za nalezených 200 Kč.

Děkujeme olomoucké provozovně firmy AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o., která se stala našim sponzorem, poskytla nám pytle na odpad a zajistila jejich odvoz a likvidaci a těšíme se na další spolupráci zase příští rok!

Autor příspěvku: Mgr. et. Mgr. Marcela Štolcarová