Ukliďme Česko na střední škole

16. 04. 2023

Středeční den byl jako malovaný a my se rozhodli si v tento den připomenout, jak je důležité starat se o naši planetu a prostředí ve kterém žijeme. Jelikož duben bývá, nejen v naší zemi, považován za měsíc úklidu přírody a zamyšlením se nad tím, co pro naši planetu můžeme dobrého udělat, aby se nám zde hezky žilo, naplánovali jsme si i my, že v tomto směru trochu přispějeme svým úklidem odpadků, které najdeme kolem nás. A aby náš den nebyl jen o úklidu, vymysleli jsme pro naše žáky různé aktivity, spojené s tříděním odpadu a zdobením odpadkových oděvů z pytlů.

Ráno jsme se vydali do Bezručových sadů. Nejprve jsme si povídali o tom, proč jsme se vlastně sešli a také jsme si řekli bezpečnost úklidu. Rozdělili jsme se do skupin a poté jsme soutěžili v aktivitě „Nazdob si svou odpadkovou královnu/ svého odpadkového krále.“ Následně nám byly rozdány pomůcky k úklidu-  rukavice, pytle, kleště a úklid první části parku mohl začít. Následně jsme se potkali u altánku, kde jsme se nasvačili.  Poté jsme měli ve skupinkách za úkol správně poskládat pracovní list týkající se kontejnerů na odpad. Skupinka, která měla hotovo, měla za úkol vysbírat naházené odpadky v blízkém okolí do pomyslného kontejneru, který měli na pracovním listě. Následovala 2. Část úklidu odpadků.

Den jsme zakončili na zahradě Přírodovědecké fakulty, kde jsme si vyhlásili vítězné týmy skupinových aktivit, nejlepší uklízečku a nejlepšího uklízeče. Rozdali jsme diplomy, samolepky, bonbony a ceny.

Tento den se nám opravdu povedl, počasí nám přálo. Pomohli jsme dobré věci a odcházeli jsme s dobrým pocitem, že máme kolem sebe zase o něco čistěji. Děkuji moc všem, kteří se na akci podíleli.

Autorka článku: Lenka Zbořilová, asistentka pedagoga 

Autoři fotografií: kolektiv SŠ

Překlad do znakového jazyka